...

Oferta Dla Szkół

Sprawdź

Oferta dla szkół

Nasze filmy są dostosowane do różnych grup wiekowych i poziomów edukacyjnych, poruszają tematy z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, a także kultury i sztuki. Są to doskonałe narzędzia wspomagające nauczycieli i inspirujące uczniów do dalszego rozwoju i nauki.

MOLES-Krecik odkrywa świat

Klasy

0 - 3

Małe dzieci zostaną wprowadzone w fascynujący świat astronomii w sposób zabawny, prosty i pełen humoru, towarzysząc młodemu krecikowi Platoniowi w jego przygodach. W tej specjalnej projekcji dla najmłodszych dzieci, życie krecika, który pragnie zostać odkrywcą i zobaczyć cały wszechświat, staje się centralnym punktem. Animacja ukazuje wpływ Słońca i Księżyca na naszą planetę, jak oświetlają Ziemię i jak zmieniają się w ciągu doby. To niezwykła podróż, która pozwoli dzieciom poznać świat wokół nas i życie na Ziemi.

Fabuła skupia się na przygodach Platona, który mieszka razem z rodzicami głęboko pod ziemią, ale pragnie zobaczyć świat na powierzchni. Pewnego dnia wreszcie udaje mu się to! Platon odkrywa, co to znaczy dzień i noc, jak działają Słońce i Księżyc, a także jak błyszczą gwiazdy na niebie! Jego najlepsi przyjaciele to Alfa, Beta i Gamma, którzy uwielbiają śpiewać i szukać skarbów! Szczęśliwie, profesor Sokrates czuwa nad naszymi młodymi przyjaciółmi, ponieważ czasami sytuacje mogą wymknąć się spod kontroli!

Zobacz Zwiastun

Oceanarium - Kaluoka'hina-zaczarowana rafa

Klasy

0 - 3

Kaluoka`hina- Zaczarowana Rafa to film łączący intrygującą fabułę, urocze i przedziwne postacie oraz temat zagrożenia środowiska. Historia jest opowiedziana w formie pouczającej przygody, pełnej humoru, ze szczyptą ekologii oraz smaczkiem edukacji. Jest to niewątpliwa rozrywka dla wszystkich dzieci.

Oceany naszej planety skrywają niezwykłe tajemnice, a jedną z najcenniejszych z nich jest Kaluoka’hina – zaczarowana rafa, której magia chroni ją przed odkryciem przez ludzi. Kolorowi mieszkańcy Kaluoka’hiny zawsze żyli w pokoju… aż do wybuchu wulkanu, który przerwał to zaklęcie. Teraz młody rybak Jake i jego niezwykły przyjaciel Shorty muszą przywrócić magię Kaluoka’hiny.

Ich jedynym tropem jest starożytna legenda, mówiąca o dotknięciu księżyca… Ale jak ryba może dotknąć księżyca? To tylko jedna z intrygujących zagadek, przed jakimi staną Jake i Shorty podczas swojej najbardziej ekscytującej przygody – misji ratowania ukochanej rafy.

Zobacz Zwiastun

Historia Lotnictwa-Na Skrzydłach Marzeń

Klasy

3 - 8

Odkryj tajemnicę lotu z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Przeżyj przygodę i dowiedz się, jak spełniło się to ogromne i pełne wyzwań marzenie, do którego ludzkość dążyła od zarania dziejów.

To poetycka opowieść o historii lotnictwa. Celem filmu jest pokazanie rozwoju lotnictwa na przestrzeni wieków w ciekawy i nowatorski sposób. Przedstawia kamienie milowe na naszej drodze do podboju nieba – zarówno pod względem przełomów technologicznych, jak i naszego postrzegania samego latania.

Bogata oprawa wizualna, piękna muzyka skomponowana na potrzeby spektaklu oraz poetycka narracja czynią z tego spektaklu wyjątkową oprawę graficzną. Przesłaniem dla widzów jest otwartość na nowe pomysły i dążenie do realizacji marzeń.

Zobacz Zwiastun

Planetarium-Sekret poznaj planety

Klasy

0 - 3

Podczas tego fascynującego pokazu dzieci mają niepowtarzalną możliwość zapoznania się z naszym układem słonecznym. Przedstawiony w formie bajki, pokaz w przystępny sposób edukuje, ukazując wygląd naszego układu słonecznego oraz prezentując informacje o planetach w nim zawartych. Dzieci dosłownie wyruszają w podróż kosmiczną, odwiedzając wszystkie planety i odczuwając magię eksploracji kosmosu. Dzięki naszej animacji dzieci mają szansę zgłębić skład oraz charakterystykę poszczególnych planet.

Ta niesamowita animacja pozwala dzieciom z bliska przyjrzeć się planetom i jednocześnie przyswoić wiedzę na temat kosmosu.

Zobacz Zwiastun

Historia Ziemi-jak powstało życie

Klasy

4 - 8

„Pochodzenie Życia” to inspirująca podróż w czasie będąca celebracją bytu na Ziemi. Film prezentuje wiele najnowszych odkryć naukowych związanych z tą fascynującą dziedziną wiedzy. Zaczynając od Wielkiego Wybuchu, film w porządku chronologicznym, opowiada o początku życia we Wszechświecie, o formowaniu się gwiazd i Układu Słonecznego, oraz o pierwszym życiu na Ziemi. Dodatkowo, widzowie znajdą w nim informacje dotyczące Wielkiej Zagłady oraz naszych poszukiwań znaków istnienia życia poza Ziemią.

Zobacz Zwiastun

Oceanarium- Expedycja Raff

Klasy

4 - 8

Poznaj sekrety „lasów deszczowych mórz” podczas oceanicznego safari po najbardziej tętniących życiem i zagrożonych ekosystemach morskich na świecie.

Całkowicie cyfrowa Expedition Reef zanurzy Cię w podwodną przygodę. Po drodze odkryj, w jaki sposób koralowce rosną, odżywiają się, rozmnażają i wspierają ponad 25% wszystkich organizmów morskich na Ziemi — jednocześnie stawiając czoła bezprecedensowym zagrożeniom związanym ze zmianą klimatu, niszczeniem siedlisk i przełowieniem.

Przyłącz się do tej misji ratowania i odkryj piękno i delikatność tych niezwykłych ekosystemów.

Zobacz Zwiastun

Magiczny Globus

Klasy

0 - 3

To wciągająca historia, która ma zainteresować i rzucić wyzwanie dzieciom od 3 roku życia. Bajka opowiada jak zmieniają się pory roku, jakie zmiany na ziemi w tym czasie zachodzą. Jak zwierzęta i roślinność przystosowuje się do tych zmian a także jak zmienia się położenia słońca względem pór roku. Ma przejrzystą strukturę edukacyjną, w której wszystkie tematy związane z nauką są podzielone na łatwe do opanowania części i naturalnie wplecione w fabułę. Pozwala dzieciom podsumować wiedzę, którą już posiadają, a także nauczyć się wielu nowych koncepcji, śledząc historię, co czyni ją idealną dla odbiorców o mieszanych zdolnościach.

Zobacz Zwiastun

Back To The Moon- Powrót na Księżyc

Klasy

4 - 8

Film opowiada o zażartej rywalizacji międzynarodowych ekip, które zmagają się o prestiżową nagrodę za umieszczenie zdalnie sterowanego pojazdu na Księżycu po 40 latach przerwy. Korporacja Google oraz Fundusz XPRIZE ufundowali tę nagrodę, a aby ją zdobyć, ekipa musi wysłać urządzenie, które pokona odległość 500 metrów na powierzchni Księżyca i przekaże na Ziemię informacje, zdjęcia oraz nagrania wideo. Widzowie będą mieli okazję śledzić emocjonujący start urządzenia, jego lądowanie na Księżycu oraz fascynującą podróż po jego powierzchni. W trakcie projekcji zgłębimy działanie stacji i satelitów księżycowych, a także zdobędziemy wiedzę na temat powstania Księżyca, jego struktury, składu chemicznego i dostępnych na nim surowców. Przedstawione zostaną również najnowsze wynalazki i technologiczne innowacje. Kto ostatecznie zdobędzie tę prestiżową nagrodę o wartości 30 milionów dolarów? Przekonaj się, oglądając ten niezwykły film.

Zobacz Zwiastun

HABITAT - Nasz złożony świat

Klasy

4 - 8

Film prezentuje, jak nasz świat jest zbudowany i jak wiele organizmów i roślin jest wzajemnie zależnych. Życie na Ziemi tworzy sieć, łączącą i wspierającą zarówno małe, jak i duże formy życia – od mikroskopijnych drobnoustrojów i populacji olbrzymich wielorybów, po rozwijające się społeczności ludzkie. Odkryj, co oznacza żyć w dzisiejszym globalnie połączonym świecie.

Dzięki oszałamiającym wizualizacjom świata przyrody zanurkuj pod powierzchnię oceanu, aby zbadać dynamiczne relacje występujące w ekosystemach lasów wodorostów, podróżuj pod dnem lasu, aby zobaczyć, jak przetrwanie najwyższych drzew na Ziemi polega na maleńkich grzybach, i podróżuj na nowe wyżyny, aby być świadkiem skomplikowane przecięcie między sieciami ludzkimi i ekologicznymi.

Zobacz Zwiastun

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Jeżeli nie znalazłeś/aś tutaj informacji, która Cię interesuje – skontaktuj się z Nami, a na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!

Kopuła ma 5m średnicy i 3m wysokości z możliwością zmniejszenia wysokości do 250 cm.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić możliwość korzystania z naszych pokazów każdemu, jednak planetarium może nie być odpowiednie dla wszystkich. Osoby cierpiące na klaustrofobię lub mające lęk przed ciemnością nie są zachęcane do udziału w naszych pokazach.

Kopuła jest uszyta z lekkiego materiału i nie posiada żadnych twardych zakończeń więc nie ma możliwości aby jakakolwiek podłoga uległa zniszczeniu.

Przedszkole do 50 osób, klasy 0-4 do 45 osób a klasy 5-8 do 40 osób.

Przedszkolaki nie są za małe na wizytę w planetarium. W naszej ofercie posiadamy program specjalnie dedykowany dla najmłodszych. Nawet najmłodsze grupy znajdą w naszym repertuarze pokazy, które są odpowiednie dla nich. Podczas projekcji, dzieci w łatwy i przystępny sposób przyswajają wiedz. Wszystko to odbywa się w sposób dostosowany do możliwości poznawczych dzieci oraz w atmosferze wspaniałej zabawy.

Na instalacje naszej kopuły potrzebujemy od 15 do 30 min. W zależności od tego jak daleko od parkingu znajduje się sala w której ma odbyć się pokaz.

Nasz model może być tylko rozstawiony wewnątrz pomieszczeń.

Zależy od wybranego filmy ale wszystkie seanse trwają do 30 min.

Podczas całego pokazu powietrze jest na bieżąco wymieniane poprzez zamontowana dmuchawę.

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie wiedzy poprzez film? Ciekawi Cię, jak wybieramy nasze filmy, jakie kryteria muszą spełniać, jakie tematy są dla nas najważniejsze? A może chciałbyś dowiedzieć się, jak możesz wykorzystać nasze filmy do nauki lub rozwijania swoich zainteresowań?

Skontaktuj się z nami, a my z radością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, pomożemy Ci wybrać filmy, które najbardziej Cię zainteresują, porozmawiamy o możliwościach wykorzystania filmów edukacyjnych w nauce i pomożemy Ci odkryć fascynujący świat wiedzy, który oferuje film.

Formularz kontaktowy

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.